تالار گفتگوی تخصصی بلاکچین و رمزارزها

[مهم] افزودن شبکه های دیگر به کیف پول MetaMask

 

حامد ریحانی
عضو شده: 8 ماه قبل
ارسال‌: 482
شروع کننده موضوع  
دارایی های خود در کلیه شبکه های بلاکچینی سازگار با شبکه اتریوم ERC20 مانند Bep20 یا BSC و Polygon و ... را می توانید توسط کیف پول MetaMask مدیریت کنید. این کیف پول این قابلیت را دارد که شبکه های دیگر را به آن اضافه کنید.
 
  • آدرس کیف پول شما در همه این شبکه ها یکسان می باشد و همه با یک Private Key مشترک ایجاد شده اند.

 

پس اگر احیانا ارزی را به جای شبکه اتریوم روی شبکه Polygon برای آدرس اتریوم شما ارسال کردند اصلا نگران نباشید چون همان آدرس در شبکه Polygon نیز فقط متعلق به شماست، فقط باید راه دسترسی به آن را بدانید.
 
حتی اگر کیف پول دیگری مثل TrustWallet استفاده می کنید نگرانی ندارد! فقط یک مرحله به کار شما اضافه می شود و آن بازیابی کیف پول با استفاده از 12 یا 24 کلمه بازیابی در MetaMask است.
 
برای اضافه کردن هر شبکه ای به کیف پول MetaMask یکی از ساده ترین روش ها استفاده از وب سایت https://chainlist.org می باشد. این وب سایت بسیاری از شبکه های مهم و پرکاربرد را لیست کرده و کافیست که وارد این سایت بشوید و از بالای سایت با گزینه Connect Wallet کیف پول متامسک خود را به سایت متصل کنید. بعد از اتصال شبکه مورد نظر را Search کنید مثلا KCC و آن را Add to Metamask کنید.
 
  • حتما دقت کنید که شبکه Mainnet مورد نظر را Add کرده باشید و اشتباها Testnet را اضافه نکنید که دارایی شما در شبکه تست وجود ندارد.
 

pouya پسندید
نقل‌قول
حامد ریحانی
عضو شده: 8 ماه قبل
ارسال‌: 482
شروع کننده موضوع  

کسانی که از اپلیکیشن موبایل Metamask استفاده می کنند باید به این نکته توجه کنند که از داخل اپلیکیشن باید به منوی Browser رفته و از آنجا یعنی محیط داخل اپلیکیشن سایت https://chainlist.org را باز کنند و گزینه Connect را بزنند. 

امروز شاهد بودم که یکنفر روی موبایل از نرم افزار Chrome تلاش میکرد که کیف پول متامسک را کانکت کند که موفق نمی شد، لازم دیدم که این توضیح را اینجا اضافه کنم.


پاسخنقل‌قول
    سبد خرید