تالار گفتگوی تخصصی بلاکچین و رمزارزها

حل مشکل ارسال اشتباه اتریوم کلاسیک به آدرس اتریوم ERC20 یا بایننس BEP20

 

حامد ریحانی
Illustrious Member Admin
عضو شده: 1 سال قبل
ارسال‌: 510
شروع کننده موضوع  

امروز یکی از دوستان مشکلی را مطرح کرد که ظاهرا بیش از یکسال بود توانستند حل کنند. مسئله از این قرار است که ایشان از صرافی بایننس برداشت اتریوم کلاسیک ETC داشته اند اما از کیف پول Trust Wallet اشتباها آدرس مربوط به ETC BEP20 را برداشته اند و به بایننس داده اند. به جهت تشابه فرمت آدرس های ETC و ETH ERC20 و ETC BEP20 صرافی هم ایراد نگرفته و برداشت را قبول کرده و ارز ETC را به آدرس داده شده ارسال کرده اما متاسفانه به دست مالک نرسیده.

در حال حاضر آن مقدار ETC در آدرس داده شده موجود است اما ایشان به آن دسترسی ندارند چون در کیف پول تراست والت آن آدرس روی شبکه ERC20 و BEP20 متعلق به ایشان است و آدرس شبکه ETC برایشان متفاوت است. پس باید راهی پیدا کنند تا بتوانند مالک همین آدرس روی شبکه ETC شوند که خوشبختانه راه سختی نیست!

روش کار بدین ترتیب است:

 • ابتدا باید 12 کلمه بازیابی کیف پول Trust Wallet خود را داشته باشید اما لازم نیست آن را به کسی بدهید.
 • باید به سایت https://iancoleman.io/bip39 بروید. ( می توانید این صفحه از سایت مورد نظر را روی کامپیوتر خود ذخیره کنید و اتصال اینترنت را هم قطع کنید و مراحل را ادامه دهید )
 • در کادر BIP39 Mnemonic باید 12 کلمه را وارد کنید، هدف از اینکار بدست آوردن کلید خصوصی مربوط به آدرس ERC20 یا BEP20 است که البته در تراست والت یکسان می باشند.
 • در کادر Coin هم باید ETH - Ethereum را انتخاب کنید.
 • پایین تر قسمت Derivation Path برای Trust Wallet یا اکثر کیف پول های مولتی کوین باید روی BIP44 باشد.
 • حالا کمی پایین تر در قسمت Derived Addresses فهرست آدرس های شما نشان داده شده است که باید اولین آدرس همان آدرس ERC20 یا BEP20 شما در تراست والت باشد.
 • در این جدول جلوی هر آدرس Public Key و Private Key مربوط به آن هم نشان داده شده است. باید Private Key مربوط به آدرس مورد نظر را بردارید.

 

حالا در Trust Wallet باید با استفاده از این کلید خصوصی یک کیف پول Ethereum Classic ایمپورت کنید که مراحل آن بدین ترتیب است:

 • باید اینترنت را وصل کنید!
 • وارد اپلیکیشن تراست والت شوید، به قسمت Settings و سپس منوی Wallets بروید.
 • علامت + در بالای صفحه را بزنید و سپس گزینه I already have a wallet را انتخاب کنید.
 • در صفحه بعد بجای Multi Coin در لیست ارزها Ethereum Classic را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد از بالای صفحه گزینه PRIVATE KEY را انتخاب کنید و سپس کلید خصوصی که در بخش قبل پیدا کردید را Paste کنید و یک نام هم برای این کیف پول خود انتخاب کنید.

تمام! حالا یک کیف پول ETC دارید که آدرس Receive شما همان آدرسی است که در کیف پول قبلی برای ERC20 یا BEP20 داشتید. حتما موجودی اتریوم کلاسیک های خود را هم خواهید دید.


   
نقل‌قول
hojjatt
New Member
عضو شده: 3 ماه قبل
ارسال‌: 1
 

سلام من این امر رو برعکسش انجام دادم اتریوم رو فرستادم به ادرس اتریوم کلاسیکم باید چکاری انجام بدم


   
پاسخنقل‌قول
حامد ریحانی
Illustrious Member Admin
عضو شده: 1 سال قبل
ارسال‌: 510
شروع کننده موضوع  
ارسال ‌شده توسط: @hojjatt

سلام من این امر رو برعکسش انجام دادم اتریوم رو فرستادم به ادرس اتریوم کلاسیکم باید چکاری انجام بدم

ببینید فرق خاصی ندارد، در مرحله چهارم داخل سایت iancoleman در کادر coin کافیه ETC را انتخاب کنید تا در پایین صفحه آدرس ها و‌ کلید های مربوط به اتریوم کلاسیک خود را ببینید.

طبیعتا اولین آدرس باید همان آدرس شبکه etc شما در تراست والت باشد. می توانید private key آن را بردارید و به عنوان یک کیف پول Ethereum بجای multi در تراست والت ایمپورت کنید.

 


   
پاسخنقل‌قول
  سبد خرید