تالار گفتگوی تخصصی بلاکچین و رمزارزها

کیف پول mercurry wallet

  

1
شروع کننده موضوع

جناب ریحانی  کیف پول mercurry wallet دقیقدچهکاری برای پرایوسی بیت کوین انجام میده ؟ایا با سواپ در داخل این کیف پول رد بیت کوینهای یه نفر گم و غیر قابل ردیابی میشه؟البته من دیشب یه مطلبی در مورد این کیف پول خوندم نصب کردم ولی با وی پی ان هم به سرورهاش وصل نمیشه 

 

2 پاسخ
1

سلام

من تا به حال این کیف پول را ندیده بودم: https://mercurywallet.com

اما الان که یک بررسی سطحی کردم یک سرویس Custodial یا امانتی است که بیتکوین به آن می دهید و به شما چیزی بنام statecoins معادل آن می دهد! این statecoin ها می توانند بین کسانی که از این سرویس یا کیف پول استفاده می کنند رد و بدل شود. یعنی بیتکوین را می دهید دست یک شرکتی مثل صرافی ها و توکن آن شرکت را بجایش تحویل می گیرید!

البته گفته بیتکوین را به آدرسی ارسال می کنید که کلید خصوصی آن بین شما و آن شرکت تقسیم شده و امکاناتی مانند backup transaction با time lock تعریف کرده که اگر شرکت ناپدید شد بعد از آن مدت زمان تعیین شده در time lock بتوانید آن آدرس را به تنهایی کنترل کنید.

اما از نظر Privacy شما با یک سرویس متمرکز طرف هستید که آن شرکت کلیه اطلاعات جابجایی های Bitcoin و statecoin ها را در اختیار دارد! پس هیچ رد گم کنی در اصل در کار نیست!

 

یک ایده ای مانند Lightning است با این تفاوت که در لایتنینگ همه کنترل دست خودتان است و شرکتی واسطه نیست! اگر می خواهید رد گم کنید از سرویس هایی مثل coinjoin در کیف پول Samurai wallet استفاده کنید. 

0

سلام خسته نباشید

    سبد خرید