تالار گفتگوی تخصصی بلاکچین و رمزارزها

چطور باید آدرسهای س...
 

چطور باید آدرسهای سگویت و شبکه لایتنیگ رو در کیف پول الکترام فعال کرد ؟

  

1
شروع کننده موضوع

با سلام

کیف پول الکترام گویا از ادرسهای لگسی استفاده می کنه که با عدد 1 شروع میشن . برای استفاده از ادرسهای سگویت باید کیف پول جدید با استفاده از الکترام ساخته بشه ؟ یا نمیشه از شبکه لایتنینگ روی این کیف پول استفاده کرد ؟

با تشکر 

2 پاسخ
0

برای استفاده از لایتنینگ در الکترام حتما باید کیف پول Electrum شما از نوع Segwit باشد و روی والت های با آدرس Legacy امکان بازکردن کانال یا channel های لایتنینگ غیر فعال است. امکان تبدیل کیف پول بیتکوینی legacy به segwit هم نیست و باید یک کیف پول جدید سگویت ( با کلمات بازیابی جدید ) با الکترام بسازید و بیتکوین های موجود در کیف پول قدیمی را به کیف پول جدید با انجام تراکنش روی شبکه منتقل کنید.

 

ممنون جناب ریحانی - درست کردم به همین شیوه . الان برای دریافت ادرسهای لایتنینگ میزنه اول باید کانال ایجاد کنید مثلا من بخوام از نوبیتکس روی لایتنیگ بیت کوین منتقل کنم در کیف پولی مثل muun بدون هیچ کانالی یه اینویس می گرفتم و اونو توی نوبیتکس روی شبکه لایتنیگ میدادم و منتقل میشد . اما اینکه روی الکترام میگه اول باید کانال ساخته بشه چطور باید مثلا با نوبیتکس کانال ایجاد کرد ؟ بعد برای منتقل کردن بیت کوین از الکترام لگسی به این سگویت بهتره در چند ادرس منتقل کنم چون اونجا روی ادرسهای مختلفی دارم اگه همه رو یکدفعه با یه ادرس منتقل کنم توی شبکه به راحتی موجودی اون یه ادرس مشخصه برای همه درسته ؟

برای سوال آخر بنظرم بهتره هر چقدر روی سگویت نیاز دارید برای کارهای لایتنینگ را فقط منتقل کنید و باقی در همان کیف پول قبلی بماند تا زمانی که مجبور به انتقال نیستید. ولی الان که فی شبکه پایین هست اگر به چندین آدرس در والت سگویت جدید منتقل کنید هم فکر خوبیه.

کیف پول هایی مثل munn و blue wallet و... برای سادگی کارها خودشان امور مربوط به channel ها را انجام داده اند و نیازی نیست در آنها شما چنل باز کنید اما در الکترام شما بایستی چنل هایی باز کنید که مسیر به طرف های شما مثل نوبیتکس پیدا شود. امکان باز کردن کانال مستقیم با نوبیتکس وجود ندارد. فکر کنم اگر از نود و lndhub بلووالت استفاده کنید بهترین کار است: https://lndhub.herokuapp.com

 

اما این را باید از پشتیبانی نوبیتکس سوال کنید.

ممنون جناب ریحانی - من برای یادگیری لاتنیگ رو الکترام دو حساب تستی ایجاد کردم و روی همونها کانال هم درست کردم اما روش فرستادن بیت کوین روی شبکه لایتنیگ از یه حساب به حساب دیگه رو نتونستم درست انجام بدم کانال ایجاد شده روی این دوحساب تستی روی نودی به اسم endurance ایجاد شد الان از یکی invoice میگیرم و از بعدی میخوام واریز کنم نمیشه -ممنون میشم اگه وقت دارین یه توضیح کوچک بدین چطور باید این کانالها رو ایجاد کرد و بعد فرستاد

0

دوست عزیز الان که به تصاویر شما دقت کردم مشاهده کردم که در هر دو کانال گزینه Can Receive برابر 0 است! channel های لایتنینگ باید مقداری خروجی داشته باشند تا قابلیت دریافت پیدا کنند. اگر روی channel مورد نظر کلیک راست کنید و Details آن را مشاهده کنید عددی بنام Remote reserve برای آن تعریف شده مثلا 4330 ساتوشی! این یعنی شما باید حداقل 4330 ساتوشی ارسال داشته باشید تا ظرفیت دریافت برای شما ایجاد شود! البته مقدار ظرفیت دریافت هنوز خیلی کمتر خواهد بود. 

افزایش رد و بدل بیتکوین و باز نگه داشتن داشتن کانال های متعدد با node های مختلف می تواند ظرفیت دریافت شما را بالا ببرد. گزینه Swap هم در همان صفحه channels می تواند به افزایش این ظرفیت کمک کند.

ممنون جناب ریحانی - اتفاقا خودم هم متوجه شدم این قضیه رو -یه تراکنش بین دو تا کیف پول روی شبکه تست نت بیت کوین زدم . الان چک کردم Remote reserve برابر 10000 هست حالا منظورتون از این خروجی و ارسال روی شبکه بیت کوین هست درسته ؟ چون الان که روی لایتنیگ نمیشه تراکنش زد . یعنی روی همون شبکه تستی اما قسمت بیت کوین چند تا تراکنش بزنیم تا قابلیت دریافت روی لایتنیگ بر مبنای اون حداقل فعال بشه درسته ؟

خیر روی لایتنینگ باید خروجی داشته باشید مثلا به کیف پولی از خودتان در بلووالت باید بتوانید ارسال کنید...

    سبد خرید